Tip 2. MŮŽU JÁ VŮBEC?

  • Chceš něco říct, ale bojíš se, že si to někdo vyloží špatně. Tak si říkáš, jestli není lepší neříct nic nebo naopak?
  • Zažíváš radost nebo jsi veselá/ý, ale bojíš se, že přeci nemůžeme zažívat příjemné pocity, když jiní trpí a jsou mrtví. Bojíš se, že lidé kolem tebe si budou myslet, že zlehčuješ situaci a nebereš v potaz jejich pocity.
  • Chceš brečet.
  • Chceš si zalézt někam, kde tě nikdo neuvidí a nedělat vůbec nic. . Nechceš se litovat, protože ostatní jsou na tom přeci hůř. 

Snažíš se tohle všechno překonat. Opravdu se snažíš. Co nejvíc to jde. Tak jako ostatní. A víš co? Tohle všechno bere spoustu ENERGIE

✔️Ať už se cítíš jakkoliv – strach, radost, smutek, vztek, úzkost, zdrcenost…

✔️Ať už jsi kdekoliv.

✔️Ať už děláš cokoliv.


Je to v POHODĚ. Tyhle pocity jsou součástí toho všeho, co se kolem nás teď děje. Nejsi v tom sám ani sama. 

❤️Pomáhej, když chceš.

😢Plakej, když chceš.

🙃Buď veselá/ý, vděčný/á a rozdávej úsměvy, když chceš.

Máš teď chvilku? 

Tak se na chvilku zastav. Zhluboka se 3x nadechni a vydechni. Nádech nosem, výdech pusou. A pojď se mnou:

⬆️Nádech 1,2,3,4,5.

⏸Zadrž dech 1,2,3,4,5.

⬇️Výdech 1,2,3,4,5.

Rozhlédni se kolem sebe.

Zavři si oči a uvědom si:

🔎Kde jsem?

🔎Jak se cítím?

🔎Co se mi honí hlavou?

Pomalu se vrať zpět. Otevři oči. Znovu se nadechni a vydechni.  Pokud chceš a máš prostor, napiš si své pocity na papír.

Je to těžký čas. A pro každého z nás je těžký jinak. Nikdo neví, jak se “správně” chovat. To, co bylo správné včera, nemusí být správné dnes. Nikdo z nás neví, co je nejlepší. Důležité je, abychom cítili, že to, co děláme je v souladu s tím, jak se cítíme, co si myslíme a jak se chováme. 

Cítit nejistotu a vyrovnávat se s ní je složité. Měj na paměti, že každý z nás se s ní vyrovnává jinak. A to je v POŘÁDKU. Najednou se totiž všechno točí kolem střílení. Jsme odolnější, než si myslíš. 


Jak na to, jak se právě teď cítím?
Všechny emoce jsou v pořádku. Přijemné i nepřijemné. Není nutné se soudit za to, že se usmíváme, citíme se vděční a máme radost.V jednu chvíli můžeme cítit více emocí. I když cítím hluboký smutek, mohu cítit i velkou vděcnost a radost, že třeba právě teď mám vedle sebe někoho, koho mám rád/a.Nesuďme, nevyčítejme a nehodnoťme. Přijměme všechny emoce.🤎

Vyzkoušejme si cvičení Emoce, které jsme si po vás připravili. Udělejme si svůj emoční koláč. Stáhni si ho zde nebo kliknutím přímo na obrázek.

Tak #nekaslinasebe.

A nezapomeň, že ty můžeš.

Terka ❤️